mobirise.com

Taidzi ievadkurss 16.10. -17.11.

otrdienās un piektdienās 10:00- 11:00 tiešsaistē ZOOM 


Iespēja  apgūt populāro taidzi ievadkursu attālinātās nodarbībās tiešsaistē ZOOM. 10 teorētiski - praktiskas nodarbības jeb taidzi pamati otrdienu un piektdienu rīta nodarbībās. Šis ir unikāls nodarbību saturs, kuru varat apgūt īpašā atmosfēra - dažķārt ļoti individuāli, jo grupas ir nelielas. Īpaša vērtība ir iespēja praktizēt apgūto - katru dienu 35 dienu garumā (5 nedēļas), katras jaunās nodarbības satura ieraksts  ir pieejams skatīšanai atkārtojumā līdz nākošajai nodarbībai. Apmācību forma ir intensīva un disciplinē, ja ir vēlēšanās pamēģināt šo maigo kustību praksi mērenā fiziskas piepūles instensitātē. 


Šis kurss ir izstrādāts 26 gadu gaitā rūpīgi pētot taidzi prakses dažādību un meklējot atbildes uz savu audzēkņu jautājumiem. Pamazām praktizējot - Jūs jau 6. nodarbības laikā apgūsiet savu pirmo 13 kustību taidzi sekvenci "Sekojot vējam", kuru taidzi pasniedzēja Evita ir speciāli izstrādājusi atbilstoši taidzi pamatu apgūšanai. Studijas aizrauj - Jūs apgūstat kustību un taidzi prakses "atslēgas" savu ikdienas vingrinājumu papildināšanai un pilnveidošanai.. Pēc Tadzi ievadkursa veiksmīgas apgūšanas - varēsiet turpināt mācīties Seno garo Jan stila vairāk kā 108 kustību sekvenci Taidzi Pamatkursā. ( Pirmā daļa pašlaik atvērta apgūšanai arī virtuālā vidē - 24 tiešsaistes nodarbības ~ 12 nedēļu prakse katru dienu)


Aptuvens nodarbību saturs. Tas var nedaudz mainīties nodarbību laikā.**Taidzi filosofija, pamatjēdzieni un iesildīšanās vingrinājumi.

(4 nodarbības)


1.nodarbība 

Iepazīšanās. Ieskats Ieavadkursa saturā un apmācību formā.

Taidzi filosofija.

Ko nozīmē “Taidzi” ( 太極 taiji ) - pamatjēdzienu skaidrojumi teorijā un kustībā.


2.nodarbība  

UCL® Taidzi. Ieskats iesildīšanās vingrinājumu kompleksā. Augšējais enerģētiskais centrs.

*UCL® taidzi ( UCL® Tai Ji ) ir vienkārša un efektīva enerģijas balansēšanas un harmonizēšanas metode, kas veicina gara un ķermeņa vienotību. Šī metode apvieno seno taidzi mākslu ar izpratni par svarīgu mūsu enerģētiskās anatomijas sistēmu, ko sauc par Universālo kalibrēšanas režģi jeb UCL (angl. - Universal Calibration Lattice® ). Šo unikālo vingrinājumu kompleksu ir izstrādājis taidzi meistars Andieas D. Hofmans sadarbībā ar Pegiju F. Dubro, kura to ir atklājusi un jau vairāk kā 30 gadus ir rūpīgi pētījusi, kāar to stradāt

3.nodarbība  

Iesildīšanās vingrinājumu kompleksa atkārtošana, nostiprināšana un papildināšana.

Apakšējais enerģētiskais centrs. 

Sazemēšanās nozīme taidzi praksē.


4.nodarbība  

Sākuma stāja  un pirmā kustība taidzi sekvencēs “Iegrimt eliksīra laukā”


**Kustību, centrēšanās un svara pārnesšanas pamatprincipi. Līdzsvara sajūta, soļu dažādība un dinamika garajā taidzi sekvencē.

(4 nodarbības)


5.nodarbība  

 Pamatsoļi Jan stila taidzi 1. Kāju tehnikas. Līdzsvara vingrinājumi.

6.nodarbība 

 Pamatsoļi Jan stila taidzi 2. Kustība "Vējš vītolos".

7.nodarbība 

 Pamatsoļi Jan stila taidzi 3. Kustība "Rokas kā mākoņi".

8.nodarbība 

Kā izprast un iekustināt “Jiņ un Jan” ( 陰陽 yinyang) simbolu sevī. 


Ievads Jan stila taidzi senās garās vairāk kā 108 kustību sekvences pirmajā daļā. 

(2 nodarbības)


9.nodarbība 

108 kustību taidzi sekvence dalās trīs daļās vai arī piecās līdzīgās daļās (ja dalam otro un trešo vēl uz pusēm). Katra daļa ir kā stāsts ar sākumu, kulmināciju un noslēgumu. Katrā ir savi izaicinājumi, “šķēršļi” un atklājumi, kas slēpjās dzejiskos kustību nosaukumos un tēlos. 

10.nodarbība 

Tēla nozīme taidzi kustībā."Notvert zvirbuli aiz astes". 

*Kādas nozīmes slēpjas aiz ķīniešu valodas hieroglifiem kustības nosaukumā “Notvert zvirbuli aiz astes” (攬雀尾)?

Taidzi filosofijas pamatrincipi kustībā ir saskaņa, ieklausīšanās, plūsma, sapratne, līdzsvars. Kā tie izpaaužas vienā no visbiežāk atkārtotajām kustībām senajā garajā vairāk kā 108 kustību sekvencē?


---------------------------------------------------------

Nav obligāti jāpiedalās nodarbibā tiešsaistē, var skatīties tikai ierakstu un patstāvīgi prektizēt sev piemērotā laikā!

---------------------------------------------------------


Dalība:


Kurss tiešsaistē notiek tad, ja dalību pieteikuši un apmaksājuši vismaz 4 dalībnieki.

Ja izveidojas mazākā grupā varam vienoties par tiešsaistes tikšanās reizēm 1 reizi nedēļā (otrdienās) un piektdienas nodarbību  skatīties sev piemērotā laikā ierakstā. 


Agrā pieteikšanās un dalības maksa - apmaksājot dalību līdz  9.10. - 185 Eur.

Pēc 09.10. un līdz 15.10. - 220 Eur

Dalītais maksājums - 2 x Eur 120 (15.10., 2.11.)


Nodarbības "Gaidīšanas istaba"zoom-ā tiek slēgta 5 min. pēc nodarbības sākuma. Lūdzu respektējam viens otru un - ja ir paredzama kavēšanās, tad skatamies vēlāk piedāvāto nodarbības ierakstu. Nodarbības sākumu veltam īsai sarunai ar katru dalībnieku, pārbaudot, vai viss tehniskais nodrošinājums darbojas. Pēdējās 10 minūtes veltam - jautājumiem par dienas tēmu. 


Par kursu papildinošiem materiāliem pdf formā - 30 Eur. 

 

Lūdzu nospiediet "piesakos" un aizpildiet pieteikuma formu

1-2 darbadienu laikā sazināsimies ar jums un precizēsim dalību. Pēc tam saņemsiet no mums epastā priekšapmaksas rēķinu. Dalības reģistrācija no jūsu puses tiek apstiprināta ar maksājumu.