UA-10833878-1
amp templates

Taidzi deja ar vēdekli
 "Gadumijas deja" - 18 taidzi kustību secība

nodarbības klātienē 
 
Iespēja apgūt dejisko un meditatīvo 18 taidzi kustību sekvenci klatienē  dabā - Ēbeļmuižas parkā no 2023.gada 3.marta piektdienās 10:00.

Sāksim ar īso secibu un turpināsima ar ciklu "Gadalaiki" 2023.gada oktobrī, ja būs tāda interese..


Nodarbības notiek mazā grupā un īpašā atmosfērā, individuāla pieeja. 


 Septiņu zvaigžņu pavasara svētki jeb gadumijas deja: 18 vēdekļa kustību sekvence” (七星春節太極扇 Qīxīng chūnjié Tàijí shàn).


Šī ir ļoti sena, vienkārša un spēcīga īsā kustību sekvence, kas ne vien sniedz ieskatu vēdekļa kustību dinamikā un pamat nozīmēs, bet tā arī ir mācība par cji (氣 qì) enerģijas spēku, virzību un labvēlību, kā to sajust un izmantot savā dzīvē. Visa sekvence ir kā stāsts par savu nodomu manifestāciju dzīvē, realitātes radīšanu. Tāpēc arī nosaukumā ir vārds “Pavasara svētki”, kas ir īpašais laiks - enerģiju maiņu robežstāvoklis. Senās taidzi dejas ar vēdekli ir dziļi saistītas ar Seno Ķīnas 24 sezonu kalendāru un enerģiju maiņām dabā. Taidzi dejā ar vēdekli Jūs izdejojat un vienlaicīgi sabalansējat savas piecu elementu enerģijas ar visuma un sezonālajām enerģijām.


Šo sekvenci var izpildīt vienatnē, grupā vai pārī, tai ir dažādas variācijas un saspēļu iespējas. Iedziļināsimies kustību būtībā un stāstos, kurus rada dzejiskie kustību nosaukumi, piemēram “Debesu feja kaisa ziedus”, “Svētais pūķis Šenluns pagriež galvu”, “ Nolaist priekškaru un pārvaldīt pasauli”


Pēc tam būs iespēja turpināt nodarbības un mācīties jau sarežģītākas taidzi vēdekļa dejas kustību secības no cikla “Gadalaiki: Pavasaris, Vasara, Rudens, Ziema.”  


TAIDZI DEJA AR VĒDEKLI “Pavasara svētki”


2 stundu garas nodarbības


12 nodarbību cikls


Aptuvena nodarbību struktūra, tā var mainīties atkarībā no kustību apgūšanas tempa:


1. Ievadnodarbība. Nodarbību struktūra. Taidzi praktizēšana ar vēdekli, kā tas ietekmē mūsu ikdienas taidzi praksi, kustību koordināciju un sajūtas taidzi kustībā. 18 taidzi kustību sekvences struktūra un apgūšanas forma. Enerģiju līdzsvars taidzi kustībās ar vēdekli. Sazemēšanās vingrinājumi vēdekli. Īss ieskats nodarbībā tiešsaistē zoom

”Sākums” un “Enerģija grimst eliksīra laukā” - kustību atšķirības tikai roku kustību sekvencēs un dejā ar vēdekli.

 “Visuma cilvēks koncentrē enerģiju.” Praktizētāja enerģija, struktūra un visums. Debesis un Zeme, Svētais cilvēks Ķīniešu filosofiskajā sistēmā.


2. “Pirmie asni dīgst. “ Pirmās četras kustības . Taidzi kustību sekvences ar vēdekli struktūra un uzbūve.  Atkārtojam, praktizējam un precizējam 1-4. kustību un sazemēšanās kustības.  12 kustību taidzi deja ar vēdekli.


3. “Noķert krītošo zvaigzni un pavadīt”. Vingrinājumi ar vēdekli ķermeņa elastībai dinamikā un plašākām kustībām.


4. “Uzkrājam, kārtojam piecu elementu enerģijas. Piecas transformācijas fāzes. “ Piecu elementu teorija Ķīnas metafizikā un kā to izmantojam taidzi kustībā ar vēdekli. Vasaras saulgriežu spēks taidzi dejas ar vēdekli sekvencē "Peonija uzzied".

 

5. Piecas transformācijas fāzes un “Svētais pūķis Šenluns groza galvu”


6. “Pārmaiņu spēks maina pasauli.” divas un četras debesspuses.


7. Pirmās 8 kustības kopā. Visi virzieni. Atkārtojums.


8. “Persiki debesu dārzā”. Nodomu manifestācijas process kustībā - žestā- vēdekļa atvēršanas procesā. Iestumt laivu plūsmā”. Ķermeņa koordinācija, plūsma kustībā un dzīvē.“Nolaist priekškaru un pārvaldīt pasauli”. Sazemēšanās vingrinājums. 9-11. kustību dinamiskā secība uz visām debesspusēm..


9. 1-11. kustības plūsmā. Atkārtojums. Neskaidrību precizēšana.


10. “Debesu feja kaisa ziedus” . “Vējš aizslauka rudens lapas” dažādi izpildīšanas varianti. 


11. “Pavasaris atgriežas uz zemes”.  “Plūmju ziedi atveras” , “Taureņi izlido”, “Atgriešanās mājās.”  “Enerģijas saņemšana. Nobeigums”


12. Visa sekvence kopā. Meditācija.

 Neskaidro jautājumu precizēšana. 


***Lai macītos taidzi deju ar vēdekli, ir nepieciešamas priekšzināšanas taidzi praksē. 

***Ja iepriekš neesat pie mums mācījušies un nav zināms iesildīšanās vingrinājumu komplekss un tā būtība, tad iespējams - būs nepieciešama  individuāla papildnodarbība, lai tos apgūtu, par atsevišķu dalības maksu - 75 Eur vai arī iespējams apgūt Taidzi ievadkursa nodarbību saturu patstāvīgi online kursa nodarbībāsDalība nodarbībās “Taidzi deja ar vēdekli” ( 12 nodarbību cikls, 3 mēneši):  220 Eur /agrā dalības apmaksa līdz 20.02 175 Eur -   vai dalītais maksājums 2.03: 120Eur/ 6.04: 60 Eur/  4.05: 60 Eur


Ja ir apgūts Taidzi ievadkurss un pamatkurss pie Evitas - pieejamas atlaides vēdekļa kursa nodarbībām. 

Visiem klātienes nodarbību dalībniekiem - iespēja ar atlaidi iegādāties šo pašu nodarbību saturu online video kursa formā ar īpašu atlaidi.


Ja nepieciešams vēdeklis, tad papildus 40 Eur.

Kursu papildiniošs materiāls pdf formā - papildus 50 Eur 


Lūdzu aizpildiet pieteikuma formu un nospiediet "piesakos".

1-2 darbadienu laikā sazināsimies ar jums un precizēsim dalību, apstiprināsim to epastā, pēc tam saņemsiet no mums epastā priekšapmaksas rēķinu. 

Dalības reģistrācija no jūsu puses tiek apstiprināta ar maksājumu.