UA-10833878-1
amp templates

Evita Kristapsone

Evita ir studējusi filosofiju un austrumu zinātnes ar specializāciju ķīniešu valodā un kultūrā. Studiju laikā kā kvalifikācijas darbu ir tulkojusi seno ķīniešu klasisko filosofisko tekstu "Džuan-Dzi".

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu Taivānā, viņa apguva klasisko Jan stila taidzi cjuaņ Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā, kurš jau 40 gadus māca Jan stila taidzi (taiči). 

Taivānā arī uzsāktas ajurvēdas un jogas studijas, kuras turpinātas atgriežoties atpakaļ Latvijā pie skolotājiem Sergeja un Natālijas Dubiņiniem. Jogas skolā “Dipika” no 2001.g. - 2004.g. apgūti Hatha jogas, Krija jogas, Pranajamas, Tantra jogas, Joga sievietēm, Pratipakša - bhavana u.c. kursi, lekcijas, semināri, kā arī dalība retrītos. Kopš 2002. gada ir vadījusi jogas nodarbības un seminārus gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Piemēram, regulāras nodarbības Zandas Krancmanes modeļu skolā Rīgā, Jūrmalā un Ādažos.

2008. gadā Evita uzsāka padziļinātas studijas par cilvēka enerģētisko struktūru un psiholoģiju. 5 gadu garumā apgūta EMF Balansēšanas tehnikas (EMF Balancing Technique®) prakse  pie Latvijas, ASV un Argentīnas skolotājiem. Visbeidzot arī atgriešanās pie taidzi, bet jau citā formā un kvalitātē - satiekoties un mācoties no taidzi meistara ar vairāk kā 30 gadu prakses pieredzi - Andieasa D. Hofmana, kurš māca Sirds un Gara tadzi – kuru šodien sauc arī par Kvantisko Sirds kustību (Quantum Heart Movement jeb QHM ®).

Šo mācību laikā apgūts:
EMF balansēšanas tehnikas ® I-XIII fāzes. Praktizētāja līmenis. (Skolotāji Uldis Vidžus I-VIII fāzes, skolotāja Pegija F. Dubro IX-XIII fāzes, Latvijā),
UCL ® taidzi (2009.g. Spānijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
UCL ® 5 elementu taidzi deja (2009.g.Latvijā),
Dzīvā Dao taidzi dejas 5 apļi jeb cikli (2009. - 2012. g.Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans) ,
Taidzi Šen Gun (2010.g. Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
"Iekšējā bērna" dziedināšanas metode un darbs ar esenci (2010.g. Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
Kopradīšana ( Co-creation or Time machine, 2011.g. Latvija, Andieas D. Hofmans un Gabriels Demaijo),
Guan Iņas Ciguns (2012.g. Latvija, skolotājs Andieas D. Hofmans),
Simbola sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Symbol” 2012.g.,skolotāja Pegija F. Dubro),
"Refleksijas- atspulgi" sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Reflections” 2013.g. Argentīna, Gabriels Demaijo ),
Gaijas deja (2012.-13g. starptautiskais projekts kopā Andieas D. Hofmans, Latvija, Vācija, Šveice, dalība XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki 2013. gada vasarā).
On-line apmācību kurss par "DaoDeDzin" un klasiskā teksta nozīmi taidzi (taiči) praktizētājam, kā arī Lao Dzi fiosofiskās tradīcijas ūdens (kā elementa ķīniešu filosofijas nozīmē ) meditācijas tradīcija ( 2016.g. - 2019.g, Brūss Fransis).
 奇門遁甲 Qí mén dùnjiǎ - sena stratēģijas un prognozēšanas māksla  par cji (氣 qì) enerģiju plūsmām, virzieniem un kvalitātēm ( 2019., Džoijs Japs, Malaizija);
Pašlaik Evita papildina zināšanas un praktisko pieredzi On-line apmācību kurs0s par Ķīniešu metafiziku 四柱命理學 sìzhù mìnglǐ xué / 生辰八字 shēng chén bāzì - dzimšanas kartes astoņi hieroglifi to attiecības un loma dzīvē (2019. - pašlaik, Džoijs Japs, Malaizija);
Kā arī, lai paplašinātu iespējas izprast seno ķīniešu filosofiju, Evita mācās japāņu valodu (2017. - pašlaik )

Evita vada gan jogas (kopš 2002.g), gan taidzi (kopš 2009.g.) nodarbības un seminārus gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem un bērniem Latvijā un citur pasaulē (Portugālē, ASV).

Papildus taidzi praksei - Evita glezno un rada sajūtu gleznu grāmatas bērniem, taidzi prakses pilnveidošanas rokasgrāmatas, praktizē un attīsta taidzi skriešanas mākslu; kopā ar ģimeni dodas garās pastaigās, ceļo, kāpj kalnos, vēro putnus un  fotografē.