website templates

Jan stila taidzi garā 
108+ sekvence

Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā, tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs

Cilvēki praktizē taidzi (taiči vai taidzicjuaņ) dažādu iemeslu vadīti. Dažiem tā ir veselība vai jau pat slimības, citiem tā ir pašaizsardzība, relaksācija vai vienkārši prieks un jautrība. Praktizējot šo mākslu praktizētājs apgūst koncentrēšanos un trenē miera sajūtu. Ir iespējams saniegt tādu stāvokli, kad jūsu lēmumus neietekmē krasas emociju svārstības un viedoklis ir neitrālāks. Prāts noskaidrojas un garīgā pasaule sāk pavērties - jūs apstākļus saredziet citādā perspektīvā. Jūsu redzējums padziļinās un paplašinās. Ļoti attīstīti praktizētāji spēj sajust otras personas nodomus pirms vēl tie tiek izsacīti. 

Ir kāds senais teksts jeb dziesma par patieso taidzi prakses nozīmi:

“Nav formas - nav ēnas
Viss ķermenis caurskatāms un brīvs
Aizmirsti par apstākļiem un seko dabai
Kā akmens zvans Sī šaņ kalnos
Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā
Tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs
Lai mutuļo upe un trokšņo jūra
Līdz pat augstākai kvalitātei attīsti savu esību.”

Jan stila taidzi (taiči) ir populārākais pasaulē un ir nosaukts Jan (Yang) ģimenes vārdā. Stila aizsācējs ir Yang Luchan 楊露禪 (1799-1872). 

Tā ir lēna un mierīga forma ar vienmērīgām kustībām, kas palīdz praktizētājam atslābināties un sajust enerģijas plūsmu ķermenī.


Plašās nepiespiestās kustības ļauj pieredzēt brīvības sajūtu. Tā ir forma, kas ir kā bauda acīm un relaksējoša izpildītājam, tāpat arī dzejiska savā kustībā - kustību nosaukumi - “notvert zvirbuli aiz astes“, “baltā dzērve izpleš spārnus”, “pacelt adatu no jūras dzīlēm”, "samīļot tīģeri" .


Noklikšķinot uz attēliem varēsiet noskatīties īsu video no Taidzi studijas online video kursu materiāliem. 

Skatīties video

“Notvert zvirbuli aiz astes“

Skatīties video

“Baltā dzērve izpleš spārnus”

Skatīties video

"Samīļot tīģeri"

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu Taivānā, Evita apguva klasisko Jan stila garo taidzicjuaņ formu Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā, kurš jau 40 gadus māca Jan stila taidzi (taiči).

25 gadu laikā praktizējot Seno garo sekvenci, regulāri papildinot un paplašinot gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas arī pie citiem saviem skolotājiem, arī pie taidzi meistara Andieasa D. Hofmana, tāpat arī seno ķīniešu tekstu studijas ļāvušas ieskatīties prakses un kultūras dziļumos. Evitai ir izveidojies savs redzējums un pieredze, kā izmantot senās zināšanas šodien, savā ikdienas dzīvē. 

Jan stila taidzi ietver īsākas un garākas formas, ir neskaitāms daudzums variāciju un katrs praktizētājs piepilda formu ar savu gudrību un jaunām atklāsmēm. Neviena taidzi kustību forma, sekvence nebūs līdzīga otrai izpildījumā.


Šeit var noskatīties visu garās taidzi sekvences video
(klikšķiniet uz attēla) ▶️ ▶️ ▶️ 

Skatīties video

Kādas iespējas ir mācīties  Seno garo Jan stila taidzi vairāk kā 108 kustību sekvenci?

Pašlaik Evita piedāvā apgūt Seno garo vairāk kā 108 kustību sekvenci sniedzot ieskatu kustību nozīmēs, ko izdevies izpētīt savas taidzi prakses pieredzes laikā. Ir apmācības gan iesācējiem, gan dalībniekiem ar pieredzi.

Seko jaunumiem