Mobirise

Piecu elementu UCL® taidzi deja

Stāsts par piecu dabas pirmelementu radīšanu un apslēpto alķīmiju Tai dzi dejas formā


Piecu elementu UCL® taidzi ir dinamiska kustību secība, kas ļauj izzināt un apgūt pasaules radīšanas mistēriju taidzi kustībās, ņemot vērā papildus jaunās nozīmes – kā to ir adaptējis taidzi meistars Andieas D. Hofmann sadarbībā ar Pegiju F. Dubro.


Taidzi kustības un tēli ir universāli. Tie ved mūs uz iekšējo atvērtību, harmoniju, koncentrētu darbību un prieku, spējot dziļi iespaidot mūsu ikdienas dzīvi. Šie vingrinājumi ir brīnišķīgs instruments darbā ar bērniem un pusaudžiem - vienkārši, īsi un vienlīdz aizraujoši mācību procesā. Apzinoties savu Universālo kalibrēšanas režģi, 5 elementu taidzi dejas praktizētājs izdzīvo 5 pārmaiņu ciklu, kas paver jaunus apvāršņus cilvēka garīgās izaugsmes ceļā, atverot sirdi mīlestības enerģijai un spējai to izstarot arvien vairāk.

Dejas pirmssākumi meklējami senajā ķīniešu filozofijā, īpaši traktātā „Pārmaiņu grāmata” jeb Jidzjin. Piecu elementu taidzi atklāj un praktizē harmoniskas dzīves noslēpumu - dzīvības spēka Ci līdzsvarošanu un enerģiju maiņas ritmu.
Cikls sākas ar divu enerģiju satikšanos: Debesis (Jaņ) un Zeme (Iņ) jeb radošums un uztveršana. Šo divu enerģiju saplūšana rada piecus virzošos spēkus jeb elementus un mēs kopā apzināti izdejojam piecas pārmaiņu fāzes:
       
        Uguns - centrālās enerģijas izstarošanas pastiprināšana un došana;
        Ūdens - enerģijas saņemšana;
        Koks - spēja augt un vērsties plašumā, atklāt jaunus apvāršņus;
        Metāls - iekšējā skaidrība un apzināta izvēle, kristalizācija;
        Zeme - visu elementu māte un sapludinātāja, kas parāda mūsu spēju ikdienā pielietot iegūto pieredzi jaunā kvalitātē.

Taidzi meistars Andieas D. Hofmann šo deju ir adaptējis tādā veidā, ka kustības, kuras tajā ietvertas, var veikt ne tikai vienatnē, bet arī pāros un grupās. Šīs kustības sniedz lielisku iespēju ikvienam izjust piecu elementu mijiedarbību gan sevī, gan apkārtējā pasaulē. Partneru vingrinājumi un kustības attīsta patiesas saskarsmes iemaņas mīlestības enerģijā. Katram no mums tā ir īpaša un savdabīga pieredze - kā es radu savu pasauli, kā es radu savu dienu, kā es veidoju attiecības ar apkārtējo vidi, dabu un cilvēkiem.

Noskatīties dejas fragmenta video Andieas D. Hofmann izpildījumā.

Evita šo formu apguva 2009. gadā pie A.D. Hofmana, kopš tā laika praktizē un māca šo taidzi deju vienas dienas seminārā, ar iespēju padziļināt savas zināšanas un dejas praktizēšanas iemaņas turpinājuma seminārā pēc tam, kad kādu laiku ir praktizēta šī sekvence.

Tuvākais  seminārs:  - šeit dienas plāns un pieteikšanās. (grupa veidošanās procesā)