site maker

Evita Kristapsone

    Evita ir studējusi filosofiju un austrumu zinātnes ar specializāciju ķīniešu valodā un kultūrā (1990.g. - 1994.g).
Studiju laikā apgūts arī 2-gadīgs ķīniešu valodas kurss (fonētika, gramatika, hieroglifika, mūsdienu ķīniešu valodas tekstu lasīšana, senķīniešu valoda veņjaņ). Kā kvalifikācijas darbu ir tulkojusi seno ķīniešu klasisko filosofisko tekstu "Džuan-Dzi". 

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu (ķīniešu valoda, praktiskā sarunvaloda un ķīniešu valoda biznesam, ķīniešu kaligrāfija) Taivānā, Evita apguva klasisko Jan stila taidzi cjuaņ Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā. Šajā laikā Evita sāk izzināt un pētīt Taidzi vēdekļa dejas saknes Ķīnas šamanisma praksēs, Daoismā, mācoties Septiņu zvaigžņu tradīcijas taidzi vēdekļa kustību praksi. Senā garā Taidzi deja ar vēdekli turpmāk kļūst Evitai par pētniecības objektu dzīves garumā. 2023.gadā ir noslēdzies apjomīgais darbs, ierakstot un izstāstot vēdekļa dejas stāstu arī videokursa formā latviešu valodā, joprojām turpinās darbs pie grāmatas un satura versijas angļu valodā.

Taivānā arī uzsāktas ajurvēdas un jogas studijas, kuras turpinātas atgriežoties atpakaļ Latvijā pie skolotājiem Sergeja un Natālijas Dubiņiniem. Jogas skolā “Dipika” no 2001.g. - 2004.g. apgūti Hatha jogas, Krija jogas, Pranajamas, Tantra jogas, Joga sievietēm, Pratipakša - bhavana u.c. kursi, kā arī individuālās programmas prakse, lekcijas, semināri, dalība retrītos. Kopš 2002. gada ir vadījusi jogas nodarbības un seminārus gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem. Piemēram, regulāras nodarbības Zandas Krancmanes modeļu skolā Rīgā, Jūrmalā un Ādažos.

2008. gadā Evita uzsāka padziļinātas studijas par cilvēka enerģētisko struktūru un psiholoģiju. 5 gadu garumā apgūta EMF Balansēšanas tehnikas (EMF Balancing Technique®) prakse  pie Latvijas, ASV un Argentīnas skolotājiem. Un notiek atgriešanās pie taidzi, bet jau citā formā un kvalitātē - satiekoties un mācoties no taidzi meistara ar vairāk kā 30 gadu prakses pieredzi - Andieasa D. Hofmana, kurš māca Sirds un Gara taidzi – kuru šodien sauc arī par Kvantisko Sirds kustību (Quantum Heart Movement jeb QHM ®).

Šo mācību laikā apgūts:
EMF balansēšanas tehnikas ® I-XIII fāzes. Praktizētāja līmenis. (Skolotāji Uldis Vidžus I-VIII fāzes, skolotāja Pegija F. Dubro IX-XIII fāzes, Latvijā),
UCL ® taidzi (2009.g. Spānijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
UCL ® 5 elementu taidzi deja (2009.g.Latvijā),
Dzīvā Dao taidzi dejas 5 apļi jeb cikli (2009. - 2012. g. Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
Taidzi Šen Gun (2010.g. Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
"Iekšējā bērna" dziedināšanas metode un darbs ar esenci (2010.g. Latvijā, skolotājs Andieas D. Hofmans),
Kopradīšana (Co-creation or Time machine, 2011.g. Latvija, Andieas D. Hofmans un Gabriels Demaijo no Argentīnas),
Guan Iņas Ciguns (2012.g. Latvija, skolotājs Andieas D. Hofmans),
Simbola sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Symbol” 2012.g., skolotāja Pegija F. Dubro),
"Refleksijas- atspulgi" sesijas praktizētāja kvalifikācija (“The Reflections” 2013.g. Argentīna, Gabriels Demaijo),
Gaijas deja (2012.-2013.g. starptautiskais projekts kopā Andieas D. Hofmans, Latvija, Vācija, Šveice, dalība XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki 2013. gada vasarā)

On-line apmācību kurss par "DaoDeDzin" un klasiskā teksta nozīmi taidzi (taiči) praktizētājam, kā arī Lao Dzi fiosofiskās tradīcijas ūdens (kā elementa ķīniešu filosofijas nozīmē) meditācijas tradīcija ( 2016.g. - 2019.g, Brūss Fransis).

Lai paplašinātu iespējas izprast seno ķīniešu filosofiju, Evita mācās japāņu valodu (2017. - pašlaik).

Kopš studiju laikiem Taivānā Evitu  ienteresējusi Ķīniešu metafizika un ģeomantija. tāpēc pētījumiem un tulkošanas darbam šajā sfērā tiek atvēlēta liela daļā brīvā laika. Evita arī piedāvā Metafizikas konsultācijas un mācību kursus interesentiem, un ir izveidojusi savu īpašo 5 elementa līdzsvara karti - integrējot Ķīnas metafizikas zināšanas taidzi praksē. Pašlaik Evita turpina papildināt zināšanas un praktisko pieredzi Meistara Dato Džoija Japa (Malaizija)  Ķīnas metafizikas meistarības akadēmijāBadzi(八字); Fenšui 風水; "Kā paslēpties labvēlīgos vārtos" jeb Cjimen Dundzja 奇門遁甲; Sena labvēlīgo dienu izvēles māksla jeb Dzeri  擇日學. 

Lai pilnveidotu zināšanas un prasmes pedagoģijā darbā ar pieaugušajiem- apgūts kurss Izglītības zinātņu jomā "Pedagoģija darbam ar pieaugušajiem" Latvijas Universitātē (2021.g.) Kursa laikā  apgūtās jaunākās un aktuālās pieaugušo izglītības attīstības tendences, mūžizglītības aktualitātes, lai mācību dalībnieki varētu efektīvi pielietot jaunākos un efektīvākos pedagoģiskos risinājumus savā izglītības darbā. Veiksmīgi pabeigta prakse un aizstāvēts kursa nobeiguma darbs - pētījums: “Taidzi apgūšanas metodika stresa vadībā pieaugušajiem.” Šī pētījuma rezultātā tiek izveidots jauns specializēts kurss. 

Evita vada gan jogas (kopš 2001.g), gan taidzi (kopš 2009.g.) nodarbības un seminārus gan pieaugušajiem, gan pusaudžiem un bērniem. Kopā ar savu dzīvesbiedru vadījuši UCL® Taidzi seminārus Latvijā un arī citur pasaulē - 2012. gadā Flores salā, Portugālē, 2013. gadā Havaju salās, ASV. UCL® Taidzi vingrinājumu komplekss ir ideāls sākums taidzi apgūšanai un lielisks praktisks palīgs ikdienas dzīves plūdumā - līdzsvaram, harmonijai un iekšējam mieram.

Papildus taidzi praksei - Evita glezno uz papīra, audekla un zīda, praktizē kaligrāfiju, spēlē vairākus mūzikas instrumentus, rada sajūtu gleznu grāmatas bērniem, ir autore vairākām taidzi prakses pilnveidošanas e-grāmatām, praktizē un attīsta taidzi skriešanas tehniku ('lēnā skriešana' vai 'chi-running'); kopā ar ģimeni ir aktīva un veselīga dzīvesveida veicinātāji -  dodas garās pastaigās, apceļo Latviju ar velosipēdiem, trekingā kalnos Eiropā (Augstie Tatri, Alpi, vulkāniskā Flores sala Portugālē) un Pasaulē (Argentīna, Jaunzēlande, Havaju salas), vēro putnus un  fotografē.