mobirise.com

Taidzi deja ar vēdekliTaidzi deja ar vēdekli jeb “Purpura tauriņa” deja var būt gan lēna, plūstoša, maiga un nomierinoša, gan arī spēcinoša, strauja un uzlādējoša. Kā lidojums un brīvība, sapnis un spārni. Vienlaikus tā ir ļoti sena māksla, kā strādāt ar vēdekli. 

Daoisma tradīcijā ir zināma kāda slepena šamaņu prakse ar vēdekli - ar šī instrumenta palīdzību praktizētājs spēj vadīt “vēja” enerģiju, uztvert 5 dabas elementu enerģiju izmantojot specifiskas kustības (taidzi dejas formas) - lai savāktu un koncentrētu enerģiju eliksīrā. 

Vēdeklis gan ķīniešu, gan citās austrumu kultūrās ir gan skaistuma, gan veiksmes simbols un talismans. Fen Šui mākslā to pielieto telpas enerģijas uzlabošanai un pastiprināšanai. Cīņu mākslās vēdekli izmantoja kā ieroci. Aristokrātiem tas bija arī kā statusa simbols.

Darbošanās ar vēdekli ir līdzīga arī tam, kā darbojas ar citiem seno kustību mākslu instrumentiem, ir daudz līdzību, piemēram, ar taidzi kustību formām, kurās izmanto zobenu. Un tomēr vēdeklis ir unikāls instruments, kas ietver sevī gan sarežģītības, gan viegluma un grācijas īpašības. Tas arī nav piederīgs vienam no pirmelementiem, kā piemēram zobens - kuŗš iemieso sevī metāla stihiju, vai spieķis iemieso - koku. 

Evita nodarbības un semināros piedāvā apgūt īsākas un garākas, lēnākas un ātrākas taidzi dejas ar vēdekli sekvences.

Pakāpeniski apgūsim dažādas taidzi kustību sekvences ar vēdekli - gan ar lēnākām kustībām, gan arī ātrākām. Katru nodarbību sāksim ar iesildīšanās daļu un turpināsim ar vēdekļa kustību sinhronizēšanu ar ķermeņa kustībām, apgūsim dažādus veidus kā atvērt un aizvērt vēdekli. Kustības ar vēdekli dziļi trenē visu ķermeni. Sākumā apgūsim īsāku un vienkāršāku Jan stila taidzi 18 kustību sekvenci, pēc tam mācīsimies gan  lēno un plūstošo Jan stila taidzi 73 kustību sekvenci ar vēdekli, gan arī enerģisko un uzlādējošo Saulrieta taidzi dejas ar vēdekli sekvenci (56 kustības), gan deju ar diviem vēdekļiem. Kopā studēsim gan kustības, gan iedziļināsimies to nosaukumus tulkojumā no ķīniešu valodas. Daļa kustību nosaukumu ir stāsti vai spārnotie teicieni ar plašāku kultūrvēsturisko un metafizisko aspektu. Piemēram “Svētais pūķis Šenluns groza galvu”, “Putns atgriežas ligzdā”, “Vējš aizslauka rudens lapas”.

Taidzi dejas ar vēdekli video fragmenti mūsu Instagram lapā 

Lai mācītos taidzi dejas ar vēdekli ir nepieciešamas priekšzināšanas taidzi kustību praktizēšanā. Minimums ir Jan stila taidzi senās garās 108+ sekvences 1.daļa vai  Dzīvā Dao taidzi deja (1.aplis), vai 5 elementu taidzi deja.  

Regulāras "Taidzi deja ar vēdekli" nodarbības pašlaik notiek  piektdienās 16:00-17:30 dalībniekiem ar pieredzi.

Atvērta pieteikšanās jaunā grupā trešdienās 19-20 no 2020. gada 8.janvāra.
Ievadnodarbība 18.12. plkst.19:00. 

Iespējams būs vēl viena taidzi nodarbību grupa  - darbadienu rītos, ja būs pietiekams dalībnieku skaits. 

Pirmajās nodarbībās būs pieejami vēdekļi lietošanai uz vietas, ar laiku būs nepieciešams savs vēdeklis.

Dalība
Reguārās nodarbības: abonements* mēnesim (4 nodarbības) - Eur 40 
Ja ir vēlēšanās apmeklēt tikai atsevišķas nodarbības, tad viena nodarbība - Eur 15.

Tiem, kuri it mācījušies vai pašlaik mācās taidzi pie mums - abonements - Eur 30 

Daliba ievadnodarbibā 18.12. - Eur 10.  

Savu interesi un dalību nodarbībās  lūgums obligāti pieteikt iepriekš. 

*Abonementu apmaksa notiek mēneša sākumā - līdz pirmajai mēneša nodarbībai. Abonementā ir iekļautas 4 nodarbības, ja kādu neparedzētu apstākļu dēļ nevarat nodarbību apmeklēt - maksājums netiek atgriezts vai pārcelts. Ja ir zināmi un paredzami apstākļi, kādēļ nākamajā mēnesī nevarēsiet apmeklēt kādu no nodarbībām, pirms abonementa apmaksas vienosimies par iespēju samazināt abonementa maksu. Tomēr, ja ir tā, ka kavējat vairākas nodarbības, tad iespējams būs nepieciešams tās aizvietot ar individuālām nodarbībām, jo katrā nodarbību reizē apgūstam kaut ko jaunu.

Reģistrācija nodarbībām