Mobirise

Taidzi deja ar vēdekliTaidzi deja ar vēdekli jeb “Purpura tauriņa” deja var būt gan lēna, plūstoša, maiga un nomierinoša, gan arī spēcinoša, strauja un uzlādējoša. Kā lidojums un brīvība, sapnis un spārni. Vienlaikus tā ir ļoti sena māksla, kā strādāt ar vēdekli. 

Daoisma tradīcijā ir zināma kāda slepena šamaņu prakse ar vēdekli - ar šī instrumenta palīdzību praktizētājs spēj vadīt “vēja” enerģiju, uztvert 5 dabas elementu enerģiju izmantojot specifiskas kustības (taidzi dejas formas) - lai savāktu un koncentrētu enerģiju eliksīrā. 

Vēdeklis gan ķīniešu, gan citās austrumu kultūrās ir gan skaistuma, gan veiksmes simbols un talismans. Fen Šui mākslā to pielieto telpas enerģijas uzlabošanai un pastiprināšanai. Cīņu mākslās vēdekli izmantoja kā ieroci. Aristokrātiem tas bija arī kā statusa simbols.

Darbošanās ar vēdekli ir līdzīga arī tam, kā darbojas ar citiem seno kustību mākslu instrumentiem, ir daudz līdzību, piemēram, ar taidzi kustību formām, kurās izmanto zobenu. Un tomēr vēdeklis ir unikāls instruments, kas ietver sevī gan sarežģītības, gan viegluma un grācijas īpašības. Tas arī nav piederīgs vienam no pirmelementiem, kā piemēram zobens - kuŗš iemieso sevī metāla stihiju, vai spieķis iemieso - koku. 

Evita nodarbības un semināros piedāvā apgūt īsākas un garākas, lēnākas un ātrākas taidzi dejas ar vēdekli sekvences.

Taidzi dejas ar vēdekli video fragmenti mūsu Instagram lapā 

Lai mācītos taidzi dejas ar vēdekli ir nepieciešamas priekšzināšanas taidzi kustību praktizēšanā. Minimums ir Jan stila taidzi senās garās 108+ sekvences 1.daļa vai  Dzīvā Dao taidzi deja (1.aplis), vai 5 elementu taidzi deja.  

Regulāras "Taidzi deja ar vēdekli" nodarbības piektdienās 16:00-17:00 turpināsies rudenī no 13.septembra, 2019. Ir nepieciešams savs vēdeklis. 

Reģistrācija nodarbībām