UA-10833878-1
responsive web templates

Jan stila taidzi garā 
108+ sekvence

„..Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā, tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs ..”Cilvēki praktizē taidzi (taiči vai taidzicjuaņ) dažādu iemeslu vadīti. Dažiem tā ir veselība vai jau pat slimības, citiem tā ir pašaizsardzība, relaksācija vai vienkārši prieks un jautrība. Praktizējot šo mākslu taidzi praktizētājs apgūst koncentrēšanos un trenē miera sajūtu. Ir iespējams saniegt tādu stāvokli, kad jūsu lēmumus neietekmē krasas emociju svārstības un viedoklis ir neitrālāks. Prāts noskaidrojas un garīgā pasaule sāk pavērties - jūs apstākļus saredziet citādā perspektīvā. Jūsu redzējums padziļinās un paplašinās. Ļoti attīstīti praktizētāji spēj sajust otras personas nodomus pirms vēl tie tiek izsacīti. 

Ir kāds senais teksts jeb dziesma par patieso taidzi prakses nozīmi:

“Nav formas - nav ēnas
Viss ķermenis caurskatāms un brīvs
Aizmirsti par apstākļiem un seko dabai
Kā akmens zvans Sī šaņ kalnos
Tīģeri rēc un pērtiķi klaigā
Tomēr avots ir tīrs un ūdens mierīgs
Lai mutuļo upe un trokšņo jūra
Līdz pat augstākai kvalitātei attīsti savu esību.”

Jan stila taidzi (taiči) ir populārākais pasaulē un ir nosaukts Jan (Yang) ģimenes vārdā. Stila aizsācējs ir Yang Luchan 楊露禪 (1799-1872). 

Tā ir lēna un mierīga forma ar vienmērīgām kustībām, kas palīdz praktizētājam atslābināties un sajust enerģijas plūsmu ķermenī. Plašās nepiespiestās kustības ļauj pieredzēt brīvības sajūtu. Tā ir forma, kas ir kā bauda acīm un relaksējoša izpildītājam, tāpat arī dzejiska savā kustībā - kustību nosaukumi - “notvert zvirbuli aiz astes“, “baltā dzērve izpleš spārnus”, “pacelt adatu no jūras dzīlēm”, "apskaut tīģeri

90-to gadu vidū - dzīvojot un studējot ķīniešu valodu Taivānā, Evita apguva klasisko Jan stila garo taidzicjuaņ formu Taipejas Pedagoģiskajā universitātē profesora Dena Šihai vadībā, kurš jau 40 gadus māca Jan stila taidzi (taiči).

25 gadu laikā praktizējot Seno garo sekvenci, regulāri papildinot un paplašinot gan praktiskās, gan teorētiskās zināšanas arī pie citiem saviem skolotājiem, arī pie taidzi meistara Andieasa D. Hofmana, tāpat arī seno ķīniešu tekstu studijas ļāvušas ieskatīties prakses un kultūras dziļumos.  Evitai ir izveidojies savs redzējums un pieredze, kā izmantot senās zināšanas šodien, savā ikdienas dzīvē. 

Jan stila taidzi ietver īsākas un garākas formas, ir neskaitāms daudzums variāciju un katrs praktizētājs piepilda formu ar savu gudrību un jaunām atklāsmēm. Neviena taidzi kustību forma, sekvence nebūs līdzīga otrai izpildījumā. Pašlaik Evita piedāvā apgūt seno garo viarāk kā 108  kustību sekvenci ( noskatīties fragmentu )  sniedzot ieskatu kustību nozīmēs, ko izdevies izpētīt savas taidzi prakses pieredzes laikā. 

Pašlaik šo formu ir iespējams mācīties regulārās nodarbībās vai dienas semināros iesācējiem un praktizēt, padziļināt zināšanas nodarbībās, semināros dalībniekiem (ar pieredzi **) 

Apguves process 108+ formai ir strukturēts trīs daļās. 1. daļā ir ~24 kustības, 2-jā un 3-jā ~ katrā 44 .(reāli kopā ir vairāk kā 108 kustības - vismaz 166)

Regulārās nodarbības
Apgūšanas temps atkarīgs no dalībnieku priekšzināšanām. Pirmo daļu ir svarīgi apgūt mierīgi, pamatīgi un detalizēti, jo šīm kustībām sekos atkārtojumi 2. un 3. sekvences daļā. Lai apgūtu visu sekvenci iknedēļās 2 stundu nodarbībās, būs nepieciešami 12 mēneši, lai nostiprinātu un atkārtotu - turpinās nodarbības grupā ar priekšzināšanām, kurās papildus mācamies arī pamatus taidzi dejai ar vēdekli.

Atvērta pieteikšanās  ievadkursa grupā.

Semināri un nodarbības, pieejamas tagad arī virtuālā vidē

Taidzi ievadurss online (10 nodarbības virtuālā vidē) - vairāk info šeit...

Dienas semināri 

Ja darbadienu vakaros nav iespējams apmeklēt nodarbības, tad Taidzi seno garo 108+ sekvenci var pieteikties apgūt dienas semināru formā nedēļas nogalēs:
1.daļa - 2 dienas,
2. daļa - 2 dienas,
3.daļa - 2 dienas.
Pēc 2.daļas ir seminārs pirmo 2 daļu nostiprināšanai, precizēšanai, atkārtošanai.
Pēc 3 daļas - seminārs visas sekvences atkārtošanai.

Taidzi Ievadkurss (taidzi pamati - teorija, pamatsoļi, iesildīšanās vingrinājumi) 

Šešu dienu seminārs Senās garās sekvences apgūšanai vai atkārtošanai~  Taidzi mācību nometne 12.-17.08.
Vai atsevišķi 
Divu dienu seminārs 1.daļas apgūšanai ~  pieteikšanās
Divu dienu seminārs 2.daļas apgūšanai  ~ pieteikšanās
Tuvākais divu dienu seminārs 1.-2.daļas atkārtošanai, nostiprināšanai ~ pieteikšanās
Tuvākais seminārs 3.daļas apgūšanai (2 dienas)
Tuvākais seminārs visas garās sekvences atkārtošanai ~ Taidzi prakses nometne Kurzemes piekrastē 19.-23.06.2022./17.-21.08.2022

Dalība
Ievadkurss klātienē (5 vakara nodarbības)  - Dalībnieku skaits ierobežots
Dalības maksa - apmaksājot dalību laicīgi, vienu nedēļu pirms nodarbību sākuma - 135 Eur (vēlāk 165 Eur)

Virtuālā vidē: Taidzi ievadkurss (10 nodarbības) - 185 Eur.

Vienas dienas seminārs - Eur 240 (agrā pieteikšanās un dalības apmaksa Eur 175)
Divu dienu seminārs -  Eur 440 (agrā pieteikšanās un dalības apmaksa Eur 330)
Tiem, kas apmeklējuši visu semināru ciklu un vēlās atkārtot iepriekš apgūto - atlaide dalībai seminārā, ja ir brīva vieta grupā. 

Par dalību Taidzi nometnēs:  pieteikties rakstot uz epastu Evitai


Savu  interesi un dalību nodarbībās un semināros obligāti pieteikt iepriekš

Seko jaunumiem