bootstrap website templates

TaiDzi deja ar vēdekli: videonodarbību kurss

 
Apgūstiet un pilnveidojiet Taidzi vēdekļa dejas mākslu videonodarbību kursā soli pa solim: šis ir jūsu ceļvedis Taidzi vēdekļa pamata kustību, formu un kustību sekvenču apguvei.

Atklājiet Taidzi deju ar vēdekli - graciozu, valdzinošu un elegantu kustību mākslas veidu, kas apvieno sevī plūstošu kustību ar burvīgo seno vēdekļu demonstrāciju un izrādi.

Šajā secīgajā videonodarbību kursa ceļvedī mēs atklāsim Tai Dzi vēdekļa noslēpumus un iemācīsimies pamatkustības, formas un kustības, mācīsimies īpašās dziedinošās kustību formulas, kuras Senās Ķīnas kustību praktiķi pielietojas enerģijas harmonizēšanai, uzturot savu fizisko un garīgo veselību līdzsvarā un harmonijā.

Dodoties šajā ceļojumā, jūs atklāsiet līdzsvara, izturības un elastības spēku. Taidzi vēdekļa māksla piedāvā unikālu cīņas mākslas, dejas un meditācijas kombināciju, ļaujot harmonizēt prātu un ķermeni.

Šajā mācību videokursā skolotāja Evita Kristapsone ar gādīgu vadību virzīs Jūsu ceļu un pilnveidošanos katrā jaunā kustībā, sadalot tās viegli izpildāmās darbībās. No sekvences sākuma - atvēršanās kustības “Vārti atverās jeb enerģija ceļas, uzsāk kustību” līdz pat noslēguma kustībai “Enerģijas saņemšana” jūs apgūsiet un pilnveidosiet vēdekļa atvēršanas un aizvēršanas daudzveidīgos veidus, savērptos un virpuļveida pagriezienus - aktīvi iesaistot prātu un ķermeni, kā arī vienlaikus attīstot dziļu miera sajūtu.

Neatkarīgi no tā, vai esat iesācējs vai vēlaties uzlabot savu Taidzi prakses pieredzi, šis videonodarbību kurss ir izstrādāts, lai padarītu Taidzi vēdekļa daudzveidīgo kustību dejas mākslu pieejamu ikvienam. Tāpēc - ņemiet rokās savu vēdekli un pievienojieties mums šajā aizraujošajā ceļojumā, lai apgūtu Taidzi vēdekļa mākslu. Pieņemsim dabas enerģijas dāvanas un ļausimies plūsmai šeit un tagad!

Kopā studēsim gan kustības, gan iedziļināsimies to nosaukumos (ķīniešu valodā un tulkojumā no ķīniešu valodas). Daļa kustību nosaukumu ir stāsti vai spārnotie teicieni (idiomas) ar plašāku kultūrvēsturisko un metafizisko aspektu. Piemēram, “Svētais pūķis Šenluns groza galvu”, “Putns atgriežas ligzdā”, “Vējš aizslauka rudens lapas”.

 



Šī ir iespēja mācīties Taidzi deju ar vēdekli  secīgā video nodarbību kursā - soli pa solim:
🪭Mācību procesā ir vairāki līmeņi: praktizētāja ceļš un skolotāja ceļš. Šajos mācību posmos ir atšķirīga apmācība;
🪭Taidzi vēdekļa dejas kursā "Praktizētāja ceļš"  ir 5 daļas: 
🪭1.daļa. Sākumā apgūstam īsāku Seno Taidzi deju ar vēdekli "Gadumijas Taidzi deja ar vēdekli" - pirmās 18 kustības Jūsu vēdekļa praksē, tās iekļauj vēdekļa kustību pamatprincipus un pamatzināšanas teorijā; 
🪭.2.-5. daļa. Turpinājumā mācamies vairāk kā 144 taidzi vēdekļa kustības no Senās garās Septiņu zvaigžņu 七星 太極 Qīxīng Tàijí tradīcijas taidzi vēdekļa dejas sekvences jeb "Gadalaiku cikla";
🪭 Pēc mācībām "praktizētāja ceļā" turpinās apmācība "skolotāja ceļā";
🪭nokārtojot skolotāja līmeņa gala eksāmenu - var piedāvāt citiem mācīties Taidzi deju ar vēdekli "Gadalaiku cikla" sekvences ietvaros.



Katram gadalaikam ir īpašas un unikālas dāvanas un iespējas.

Kā cilvēki mēs esam dabas pasaules daļa (pat ja dažreiz to aizmirstam), un mēs pilnībā izjūtam sevi, kad iemācamies iemiesot dabas enerģiju.

Taidzi dejā ar vēdekli, īpaši "Gadalaiku ciklā" Taidzi vēdekļa kustības virknējas ciklos saskaņā ar 5 elementu ciklu U Sin un Saules kalendāro ciklu kā tas ir Senajā Ķīnas 24 sezonu kalendārā. Mūžīgais pārmaiņu cikls, kuram nav sākuma un gala - vien mūsu pašu nodomi, kuri iniciē sākumu darbībām noteiktos dzīves mirkļos - enerģija atbild kustībai un kustība mums attēlo, cik labi mums izdodās būt pašiem savas dzīves radītājiem. 

Mēs katrs esam piedzimuši noteiktā laikā - kad dabā ir noteikts dabas pirmelementu līdzsvara stāvoklis, mirklis "šeit un tagad" katram no mums ir ļoti individuāls, tomēr visi esam savienoti un ieausti visuma dzīparu un enerģijas plūsmu gobelēnā veidojot bezgalīgi skaistu harmoniju, kura ik mirkli plūst un mainās. Tomēr visuma dotais elementu proporcionālais līdzsvars katram mums ir unikāls un divas vienādas kombinācijas neeksistē. Mēs varam būt līdzīgi, bet vienādi nekad. 

Katru dienu, stundu, minūti un sekundi mainās unikālais elementu līdzsvars un mēs pieskaņojamies, saskaņojamies ar to - arī tad, ja nejūtam šīs smalkās enerģiju kustības nianses. 

Mēs varam pieredzēt savu elementu absolūto harmoniju radīšanas mirkļos - ja esam plūsmā, varam just diskomfortu, ja kaut kas mūsos nav līdzsvarā. Ir daudz dažādu procesu, kas to var ietekmēt. Tomēr mums ir instrumenti, kā justies labāk, harmoniskāk - būt līdzsvarā. Taidzi deja ar vēdekli ir viens no šādiem instrumentiem, kas mums ļauj būt šādā maģiskā plūsmā. Burtiski radot no jauna katru dienu - stāstot savu unikālo stāstu kustībās sev un dabai - izdejojot 5 elementu pārmaiņu ciklu jūtīgā lidzdalībā starp sevi un dabu. 

Mēs mācamies secīgi Taidzi vēdekļa dejas ciklu - sākot ar pavasari, un tad turpinot, Pavasara daļā kustības ir vispiemērotākās, lai sāktu pakāpenisku pāreju no vienkāršā uz sarežģīto. Bet tas nenozīmē, ka sākums ir pavasarī Pavasaris ir metafora - kā atgriešanās jaunībā, kā jauns sākums. Kā būt savas dzīves pavasarī katru dienu? (Lasi rakstu Taidzi blogā) 

Tieši tā, katru dienu ir iespēja pieredzēt pavasari, jo katru dienu klātesoši ir visi dabas pirm- elementi un Jums ir praktiskas zināšanas par piecu elementu transformācijas cikliem un to savstarpējām attiecībām, mijiedarbību. Katru dienu var būt arī Ziema vai Vasara! Un katrs no mums - mēs esam vairāk vai mazāk kāds no gadalaikiem, bet nedomājiet - ka tas ir saistīts ar gadalaiku, kurā piedzimāt:) Ja vēlaties izzināt šo mistēriju - nāciet uz Ķīnas metafizikas semināriem.

❄️ZIEMA ir  ŪDENS elementa laiks dabā un  mēs rūpējamies, gadājam par jaunā dzīves cikla potenciāliem, simboliski krājam spēku jeb taupam spēku pavasarim. Lai gan tas ir šķietami fiziskās atpūtas laiks, tomēr tas ir arī intensīva garīgā darba periods, lolojot ūdens elementu kā avota un plūsmas sākotni. Ārēji klusais laiks ir iekšēji ļoti aktīvs un ispēcīgs garīgo procesu un transformāciju periods. No vienas puses arī fiziski esam nevarīgi un negribīgi kustēties.. tomēr Taidzi dejā ar vēdekli - tieši Ziemas gadalaikā mēs atkājam, atveram un attīstam savu superelastību. Paradokss... pašā ziemas sasalumā mēs izbaudam maksimumu atvērtībai, maksimumu pieņemšanai, simboliski "Mātes klēpis maksimāli ir vaļā" nevis Vasaras Saulgriežos, bat tieši Ziemā. Vai ļausim sev to pieredzēt? Vēdekļa dejas 4.daļu Ziema - mēs nekad nemācamies kā pirmo daļu, lai gan tā būtu uzskatāma par piedzimšanu.

Kustības, kas strauji attīsta mūsu elastību šajā ZIEMAS dejas daļā ir "Vijīgās čūskas plūsmas spēks” un "Ilgmūžības cikls" iepazīstot bruņurupuša simbolisma piepildīto tēlu kustībā "Ūdens ir sasalis un zeme plaisā, netraucē Jan cji”. Ir gan kāds noteikums, ka šīs kustības attīsta, piepilda un simboliski "atver klēpi" - ja priekšdarbi rūpīgi paveikti,  cītīgi mācoties un praktizējot īpašās kustības un kustību ciklus iepriekšējos gadalaikos, piemēram:

🪭 kustības "Bezdelīga slīd", "Noķert zvaizgni un pavadīt" un "Lidojums uz Bezdelīgu templi"  gadalaiku cikla 1.daļā PAVASARIS;

🪭kustības "Peonija uzzied", "Fēnikss izpleš spārnus", un "Čūska vijas" gadalaiku cikla daļā VASARA;

🪭kustību cikli "Debesu enerģija ir spēcīga, strauja un nemierīga, Zemes enerģija ir tīra, skaidra un saprotoša" , "Izjāde ar Baltā Tīģera spēku un labvēlību" gadalaiku cikla daļā RUDENS.

Caur kustību mēs atklājam un mācamies, ka būt Jan un Jiņ enerģiju miliedarbības caurstrāvotā plūsmā ir vienlaikus liels izaicinājums, gan arī liels preiks, iedvesma, kaislība un aizrautība. Mēs kustībā attēlojam to, kas notiek ar Jan enerģiju Jiņ perioda kulminācijā  陰氣盛,然陽勢也盛. "Jiņ enerģija savā spēkā un Jan enerģija savā spēkā. Esi vērīgs - Enerģija koncentrācijas maksimums.” Un kā sakām par Gadu miju - "mirklis pirms pusnakts" pie mums ienāk miers, labvēlība un atskārsme - "Es zinu, es saprotu, es esmu, es dzīvoju... " Mēs varam atlaist kontroli, palaist vaļā savu vēlēšanos vienmēr zināt - kas un kā būs un ļauties plūsmai dzīvē, jo 我知道 Wǒ Zhīdào “Es zinu.”  Praktizētājam pieredzot un izdejojot šīs kustības rodas zināšana, atklājas esības būtība un prieks, uz daudz jautājumiem paverās atbildes...

Ziemas laiks, klusums un piepildošā, atbalstošā Jiņ laiks demonstrē izaicinošo Jan plūsmu, kuru cilvēki sabiedrībā nav gatavi pieņemt - tāpēc mēs nevēlamies un nemīlam Ziemu, aukstumu, bēgam no sasalumu. Taidzi kustības vēdekļa dejā no gadalaika uz gadalaiku - maigi audzinot un lolojot, pāra sadarbībā un komunikācijā rada un demonstrē skaistāko dzīves mīlestības deju. 

🌿PAVASARIS ir KOKA elements dabā, tie ir jauni sākumi, potenciāli, idejas, mērķi un virzība. Mās plānojam un mērķtiecīgi virzam savu pieaugošo enerģijas potenciālu. Mēs sagatavojam augsni visos virzienos, it kā paši būtu kā kompass, izpildot kustībasuz visiem nepieciešamajiem virzieniem: "Zvaigzne krīt", "Pārmaiņu spēks valda pār pasauli", "Piecu elementu sakārtošana" - šajā  kustību ciklā sakārtojam, pārkārtojsm simboliski savu telpu - vienlaicīgi ieaicinot jaunos potenciālus savā telpā, lai tiem ir vieta un sagatavota augsne izaugsmei. "Pavasara saulstāvju" kustība simbolizē enerģijas līdzsvara iestāšanās laiku dabā, kas no šī brīža celsies augšup - Jan enerģija tagad sāks savu "uzvaras gājienu" virzienā uz "Vasaras saulgriežiem". "Pavasara saulgriežu" kustībā arī simboliski vēdekļi pavēršās augšup - norādot gaismas/ gašā diennakts laika pārsvaru pār tumšo laiku iestāšanos. Caur kustību  - ķermenī, vēdeklī, sajūtās un prāta - mēs to izdzīvojam un apzināti virzam enerģiju šajā meditācijā kustībā.

Pavasara kulminācija ir izskaņā, kad "Putns ielido/iekrīt ligzdā". Tā ir spēcīga Ķīnas metafizikas formula labvēlīgai, veiksmīgai un ātrai savu nodomu realizācijai. Pavasara gadalaikā - nozīme šai kustībai ir skaista - ģimenes pieaugumu vēstoša, tiek barota jaunā putnēnu paaudze.

Vienu no veiksmes formulu kustībām jau esat iepazinuši - mācoties "Gadumijas deju" jeb īso 18 kustību Taidzi deju ar vēdekli iesācējiem. Vai varat atpazīt - kura tā varētu būt? "Pūķis Šenluns groza galvu". Kādā veidā tā ietekmē mūsu labbūtību, veselību un dzīves notikumus - par to stāstu vairāk īpašos Ķīnas metafizikai un piecu elementu līdzsvara kartei veltītajos mācību semināros, jo ir vēl nepieciešamas papildus zināšanas. Šī kustība ir klātesoša visos gadalaikos. Tā pastiprina jaudīgi enerģiju plūsmu un tā ir īpaši jaudīga, ja dienas un laiku piemeklē individuāli. 

☀️VASARA ir UGUNS elements dabā. Tā ir aizrautība un iedvesma, prieks un piedzīvojums, radošo procesu kulminācija - piedzīvojot to  realizāciju, kad sapnis pārtop realitātē. Jo Enerģija ir "kā iemīlējusies dabā" un dzimst "100 tūkstoš lietas" - viss rodas un attīstas.

Mēs varam gudri novērot - cik precīzi ir bijuši mūsu plāni, cik skaidrs prāts un kā mēs esam spējuši vadīt enerģiju no Vasaras gadalaika sākuma, vai esam varējuši "Pāršķelt kalnu" un ļaut enerģijai plūst? Ja jā, tad piedzīvojam arī " fēniksa un pūķa deju" no "bērnības" līdz pat jaunībai! Vai esam gatavi "Ienirt jūras dzelmē" - kad visapkārt valda nemiers un tad" celties augšup līdz pat zvaigznēm"?

Vasaras kustību un enerģiju dinamika ir ļoti spēcīga - tik spēcīga kā nevienā citā gadalaikā, jā, Ziemā arī jaudas pietiek, tomēr tā ir klusināta un apslēpta no "svešiem skatieniem" - turpretī Vasaras pilnbriedā mēs esam "uz skatuves" un visa Pasaule mūs vēro tik dažbrīd "uzmācīgi", ka uz brīdi ir jāslēpjas no svelmes, kas tiešām vasarā un karstumā arī burtiski ir klātesoša, tātad - slēpjamies jeb "atpūšamies lotosa lapu ēnā". Jā, tieši šāds ir kustības nosaukums.

Vēdekļa dejas kulminācija ir stāsts par spēju uzņemties vadību un atbildību pār jebkurām savas enerģijas izpausmēm" Fēniks lido kopā ar visiem putniem!" Šī atbildības sajūta dzimst no vienotības apziņas dabā - kā mēs visi esam viens, debesis, zeme, cilvēki un nepārtraukti smeļamies enerģiju savstarpējā kustībā, dinamikā un komunikācijā. Mēs vienmēr varam smelties enerģiju radošā procesa bezgalīgajās izpausmēs. 

🍁RUDENS  ir METĀLA elementa laiks dabā.   Šajā gadalaikā mēs apzinām sava darba augļus, koncentrējot sevī īpašo pirmbūtības esenci, vienlaicīgi ļaujoties atlaist, palaist vaļā - līdzīgi kā lapkritī, un radot jaunu iespēju telpu kaut kā vēl radīšanai un dzimšanai - par ko mēs vēlamies kļūt?!

Rudens vējš ir labdabīgi straujs un spēcīgs - esam piedzīvojuši dabā spēcīgās rudens vēja brīzes, kas atspoguļo Jan enerģijas nespēju atkāpties no varas pozīcijām. Un tāda ir Jan enerģijas daba - iet, celties augšup aizvien no jauna izaicinot, aizvien no jauna radot haosu (jo tai vairs nav jābūt aktīvai, bet tā ir). Mēs mācamies pieredzēt- kā pavasara un rudens laiks nav līdzīgs - kā uzvedās Jiņ enerģija nododot "enerģijas stafeti" Jan enerģijai ir pavisam citādi - kā to dara Jan enerģija. Jiņ enerģija un pavasara vējš ir skardbs un nejauks - no pavasara vēja ir ļoti jāsargājās, lai ķermeņa vājākās vietas ir aizsegtas. Turpretī Rudens vējš rada sausumu, kā tadu mitru tuksnesi. Šeit nāk talkā jau iepriekš pieminētais kustību cikls, mēs mācamies kā praktizētāji fokusēties nevis uz vēja izraisīto drāmu, bet potenciāliem, ko vējš demonstrē mums ikdienā... vējš stāsta"vēl ir pieejams liels enerģijas daudzums, ko daram?" Ja mums ir atbildes, tad esam integrējuši šo enerģiju un mūsos neradīsies nekādā veidā rudens haosa radītais sausums. Tam nebūs vietas, jo mēs atpazīstam un izmantojam pārmēra enerģijas resursu trenējot kustību cikla "Debesu enerģija ir spēcīga, strauja un nemierīga, Zemes enerģija ir tīra, skaidra un saprotoša" īpašās kustības"Mākoņi izklīst, vējš pūš", "apskauj galveno, glabo vienotību", mēs veidojam jaunus iekšējās enerģijas tiltus starp zināmo un nezināmo savā pasaulē, ko Taidzi iekšējā neigun prakse pazīst kā "Žagatu tilta" būvniecību. Un mēs arī iemācāmies viedo tehniku 吾唯足知  “Es zinu, kad pietiek!” - kas būs īpaši nozīmīga sekojošajā Ziemas vēdekļa dejā.

Kad šī cikla gudrības pērles ir atklātas un noglabātas, tad mums vairs nav jābaidās no "Zelta vēja un nefrīta rasas" vēsuma, un mēs redzam skaidrību savā dzīvē kā "Skaidru mēnesi" spoguļojamies Rudnīgas pilnmēness nakts ezerā. Miers un mierīgums mūsu ikdienā gūst jaunu jaudu un spēku, jaunu vēl iepriekš nepieredzētu dimensiju.

Rudenī līdzīgi kā pavasrā mums ir cikla kustības, kas savdabīgi sasauces. Šajos gadalaikos mēs papildus strādājam ar līdzsvaru un spēcīnam fizisko ķermeni vispusīgi. "Dzērves lido uz rietumiem" un "Rudens saule" atgādina "Lidojumu uz bezdelīgu templi" un "Zemes darbus" Pavasarī. Ja Pavasarī mēs sakārtojam savu Zemes dārzu, tad Rudenī - Debesu dārzu, savu bezgalīgo potenciālu telpu. Lidojums uz rietumiem simbolizē mūsu gara transformāciju jaunā līmenī un kvalitātē, tā ir kā pārdzimšana, pēc kuras mēs nokļūstam savās Enerģijas mājās - "Debesu dārzā" pie bezgalīgās enerģijas avota.

Pēc šī ceļojuma mūsu gars ir brīvs no robežām radīt un redz lielo lietu sakarības vismazākajās niansēs, kā arī ir vērīgs pret katru vissmalkāko cilvēcisko izpausmi. Viedais cilvēks atgriežas pasaulē un ZIN jeb "Saprot sirds dziļumos", saprot ar visu savu būtību un spēj izpast savu sirdsgudrību visskaistākajā un unikālākajā veidā.. viņš dzīvo simboliski "Sekojot vienai lapai" un pārvaldot enerģiju Debesīs un uz Zemes  - šo skaisto stāstu mums demonstrē vēdekļa kustība "Kurp prāts ved, tur enerģija nokļūst!"

Ja Rudens gadalaika sākuma Debesu Jan enerģija bija vēl nemierīga, tad tagad jau ir noslēgts "mierizlīgums" starp Jan un Jiņ enerģijām. 

Senā garā Septiņu zvaigžņu 七星 太極 TaiDzi deja ar vēdekli ļauj pieredzēt šo gadalaiku maiņas mistēriju meditatīvā dejā - kad apgūts gadalaiku cikls, jūs ik dienu to izdejojot varat piedzīvot gada ciklu vienā dejā, harmonizējot sevi šī mirkļa burvībā.

🪭Vienlaikus - jūs spēsiet intuitīvi gan atklāt problēmas - gan dziedināt, katra kustība rezonē ar noteiktiem enerģijas stāvokļiem visumā.

🪭Jūs kārtojat, pārkārtojat un sakārtojat sevi - radot iespēju lēcienam savā cilvēciskā attīstībā ar bezgalības zīmi - vai tas nav katra cilvēka sapnis un mērķis. Būt labākajai iespējamai savai versijai šājā zemes dzīvē - radot, piedzīvojot harmonisku dzīvi šeit un tagad?

🪭Vienkārši - jūs saprotat savu eksistences brīdi, pieņemat, piedzīvojat.

🪭Priekā un līdzsvarā. un absolūtā līdzjūtīgā mīlestībā.

🪭Dzīve kā deja un deja kā dzīve!



Šī ir skaista meditatīva deja taidzi kustībās ar vēdekli.
Vienlaikus -  brīnišķīga pieredze un taidzi kopā praktizēšanas prieks, garīgas izaugsmes ceļš un laba veselība ikdienas dzīves nepārtraukto pārmaiņu procesos!

Lai gan savai ikdienas praksei var arī pilnīgi pietikt ar vienas no senās garās taidzi dejas ar vēdekli daļas apgūšanu. Ir iespēja to izvēlēties saskaņā ar savu piecu elementu līdzsvara karti  

Aicinu ieskatīties Gadalaiku cikla kursu aprakstos



Iekavās norādīts kustību skaits kopā ar ievada un nobeiguma daļas kustībām, kuras atkārtojas, ja izpildām vienu no daļām atsevišķi.
Klikšķis uz pogas ONLINE aizvedīs Jūs pie izvēlētā Gadalaiku cikla videonodarbību kursa. 

1.daļa: "Pavasaris" 

 26 (42) taidzi kustības

2.daļa: "Vasara" 

35 (51) taidzi kustības

3.daļa: "Rudens" 

 48 (64) taidzi kustības

4.daļa: "Ziema"

 32 (51) taidzi kustības